12 czerwca 2020

Odmrażanie gospodarki w Polsce i na świecie

Jeśli chodzi o Polskę odmrażanie gospodarki ma składać się z trzech etapów. Najpierw otwarte zostaną parki lasy oraz złagodzone przepisy dotyczące handlu. Następny etap to otwieranie centrów handlowych, hoteli i miejsc noclegowych.

Kolejny etap to otwarcie działalności usługowych na przykład fryzjerów, kosmetyczek czy siłowni. W innych państwach również takie etapy występują i wszyscy zaczynają wracać do codziennych obowiązków, niestety z pewnymi ograniczeniami. Najgorsza sytuacja występuje w USA. Odmrażanie gospodarki na świecie jest zależne od sytuacji w danym kraju.

Jeśli chodzi o szkoły i uniwersytety, również będą otwierane stopniowo. Przy odmrażaniu gospodarki w Polsce i na świecie bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa poprzez dystans społeczny, noszenie maseczek w przestrzeni publicznej oraz dezynfekcja. Powyższe przykłady odmrażania gospodarki pokazują różne sposoby powrotu do codziennych zajęć czy pracy.

Jednak pewne obostrzenia i tak pozostaną na dłużej na przykład noszenie maseczek dezynfekcja rąk czy noszenie rękawiczek. Jest to pewien sposób na nie rozprzestrzenianie się wirusa i zminimalizowanie go.

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published.