9 czerwca 2020

Oszczędności w czasach koronawirusa

Koronawirus już na dobre zadomowił się na całym świecie. Spore żniwo zbiera w USA i Europie, co prawda w Chinach nie ma kolejnej fali zachorowań co napawa niewielkim optymizmem, że i u nas epidemia skończy się za jakiś czas. Co jednak zrobić czy nasz zakład pracy zostaje zamknięty z powodu pandemii, a my zostajemy bez środków do życia?

O ile pracodawca wypłaca nam część świadczenia to jeszcze jakoś damy radę, ważną opcja są jeszcze nasze oszczędności, z których możemy skorzystać na wypadek “czarnej godziny”. A co zrobić jeżeli nie mamy ani wypłaty ani żadnych oszczędności na koncie? Możemy sprawdzić z czego nie korzystamy i wystawić na sprzedaż na portalach społecznościowych, spróbować znaleźć pracę, którą będziemy mogli wykonywać zdalnie z domu.

Po kwarantannie, pierwszym zadaniem jakie będziemy mieli do wykonania to odłożenie poduszki bezpieczeństwa, która będzie nas w przyszłości ratowała w ciężkich czasach jakie mamy obecnie. Koronowirus sprawił, że wielu ludzi, którzy mają oszczędności mogą odetchnąć z ulgą.

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published.